Дитина боїться стоматолога.

"ЛЄВІКА" - це сімейна стоматологічна клініка, тому ми приділяємо багато уваги і з особливою турботою ставимося до дитячого відділення . В нашу клініку Ви зможете прийти зі своїм малюком ,починаючи з 6-місячного віку. Наші висококваліфіковані дитячі стоматологи навчать Вас та Вашого малюка, як правильно доглядати за молочними зубами.

Ранній візит до лікаря-стоматолога допоможе попередити стоматофобію( страх лікування зубів). Підростаючи, Ваш малюк буде знаходитись під наглядом спеціаліста, який знає, як встановити тісний психологічний контакт з дитиною і сформувати у неї позитивне і відповідальне ставлення до свого здоров'я. Враховуючи те, що стоматолог - це один з перших лікарів,з яким знайомиться Ваша дитина у своєму житті, піклування про стан її зубів - неоціненний внесок у її майбутнє здоров`я. Дитячий стоматолог не тільки пролікує каріозні порожнини, але й обов'язково дасть рекомендації, щодо профілактичних заходів для попередження винекнення карієсу та його подальших ускладнень.

Однією з найпоширеніших і найефективніших є герметизація фісур. До деяких поверхонь зуба доступ зубної щітки утруднений, через особливості анатомічної будови. Це в першу чергу стосується жувальних зубів. Фісури - це заглиблення на поверхні жувальних зубів. Вони можуть бути досить глибокими та вузькими. Глибокі фісури створюють бактеріям порожнини рота добрі умови для того, щоб закріпитись. Бактерії, "одержуючи" цукровмісні продукти та напої, моментально розмножуються і утворюють зубний наліт. Зубна щітка не здатна вичистити такі глибокі фісури.

Герметизація ( заклеювання) фісур - це профілактичний захід, що полягає у дезінфекції ( без пошкодження емалі) фісури і внесення у неї спеціального рідкого фотополімера(герметика), що буде виділяти в емаль мікроелементи. Справа в тому, що після прорізуваня емаль всіх зубів здатна всмоктувати і накопичувати мікроелементи з слини і ще протягом року "дозріває" . Цією здатністю і скористається герметик. Для досягнення найбільшого ефекту герметизацію рекомендують проводити відразу після прорізування зуба або протягом року після прорізування.

На тій самій особливості емалі після прорізування заснована і інша профілактична процедура : глибоке фторування. Вона проводиться як періодичні аплікації спеціальних розчинів на поверхню емалі молочних зубів з подальшим використанням готових форм в домашніх умовах.

Сподіваємося, що ми запевнили Вас у необхідності якомога раніше привести Вашого малюка до нашого дитячого лікаря. Тому що найбільша радість для нас - це бачити здорові усмішки Ваших малюків!

Про підхід до дітей на прийомі у "ЛЄВІКА" докладніше у відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=ZfwT4-oCcjE

Поради батькам щодо відвідування дитиною стоматолога:

1.Організуйте перший візит до стоматолога для знайомства . Важливо, щоб Ваша дитина та стоматолог стали друзями. Якщо контакта стоматолога з дитиною не відбувається, спробуйте звернутися до інших спеціалістів клініки.

2.Розкажіть дитині про візит до стоматолога за 1- 2 дні, не раніше, щоб вона не почала хвилюватись, або не встигла почути «страшні історії від інших дітей».

3.Пограйте з дитиною в гру «стоматолог». Спочатку Ви побудьте в ролі стоматолога, а потім поміняйтеся ролями. Спостерігайте за дитиною. Візьміть до уваги, що в ролі лікаря дитина діє так, як очікує від лікаря. Це також можна побачити у грі, коли дитина «лікує зубки своїм іграшкам». Таким чином Ви зможете допомогти лікарю налагодити контакт із Вашим малюком, предавши йому особливості поведінки або очікування дитини, що Ви помітили під час гри.

4.Постарайтесь не хвилюватися. Діти дуже відчувають Ваш настрій. Якщо самі не можете справитись зі своєю тривогою, нехай з дитиною в клініку прийде інший член сім’ї. Він має спокійно ставитись до стоматолога та йому має довіряти Ваша дитина .

5.Візит до стоматолога має бути звичайною подією. Збираючись до стоматолога, ведіть себе як завжди.

6.Говоріть дитині тільки правду. Якщо це візит для знайомства, скажіть що познайомитесь з новим лікарем. Але попередьте лікаря про Вашу із дитиною домовленість! Якщо ж візит з метою лікування, придумайте цікаву казкову історію про зубки та шкідників, які можуть руйнувати зубки. Нехай у Вашій історії лікар буде, наприклад : казковою королевою або іншим казковим героєм.

7.Не вживайте «страшних слів», наприклад: укол, бормашина, свердлити, видаляти, анестезія. Дітям це ні про що не скаже. Лікар індивідуально визначить що потрібно сказати Вашій дитині.

8.Перед візитом до стоматолога дитина має себе добре почувати, виспатись та мати гарний настрій. Якщо захоче, дозвольте їй взяти з собою улюблену іграшку.

9.Якщо у дитини привита культура догляду за ротовою порожниною, тоді вона буде легко сприймати візит до стоматолога, який є частиною догляду за своїм здоров’ям.

В клініці: 

1. Прийдіть трохи раніше: за 5 хвилин до візиту.

2. Ознайомте дитину з обстановкою в клініці, якщо є дитячий куточок пограйтеся при бажанні дитини.

3. Демонструйте привітність та дружелюбність до лікаря та персоналу.

4. Зайшовши до кабінету, віддайте «кермо правління» лікарю. Уважно слухайте його поради.

5. Якщо Ви знайшли свого лікаря, залишайтесь з ним друзями.

Удачі Вам і здоров'я. Психолог, Станчук Наталія :+38 (068) 096-75-91.

Лікарі

Дитячий стоматолог

Дитячий стоматолог

Дитячий стоматолог

Дитячий стоматолог