Коронки. Мостоподібні протези. Знімні протези. Вініри.

Ортопедична стоматологія або протезування зубів - це один з основних напрямків роботи клініки. На жаль, з часом каріозна хвороба руйнує все більшу частину твердих тканин зуба і відновлювати їх за допомогою фотополімерних реставрацій стає неможливим (при жуванні зуб із масивною реставрацією з фотополімерного матеріалу отримує велике навантаження, що викликає його руйнування). Якщо зруйнована велика частина твердих тканин, то стоматолог-ортопед порекомендує вам протезування. Якщо мова йде тільки про покриття штучною коронкою одного зуба, то при цьому сусідні зуби не будуть пошкоджені і протезування поліпшить жувальну функцію, даючи вам можливість без застережень їсти, навіть тверду їжу.

Якщо ж мова йде про відновлення жувальної функції внаслідок втрати одного або декількох зубів, то Вам запропонують відновлення за допомогою мостоподібного протеза. Так їх назвали за схожість з мостами: опорні коронки будуть фіксуватися на сусідніх з дефектом зубах, так само, як і опори моста закріплені на берегах річки. Така конструкція має істотний недолік: для її встановлення необхідно відпрепарувати більше половини здорових твердих тканин сусідніх зубів, а це означає збільшення ризику виникнення травматичних ушкоджень в цих зубах. У кожному з випадків, створюється великий ризик втрати зуба. Ще одним травмуючим фактором є надмірне навантаження на опорні зуби самої конструкції в процесі жування. Саме через ці чинники мостоподібні протези використовують все рідше, віддаючи перевагу імплантації.

У випадках, коли дефект зубного ряду неможливо відновити вищепереліченими методами, застосовують знімне протезування. Знімні протези бувають різних видів і лікар приймає рішення про вибір протеза, керуючись показами і протипоказами в кожному конкретному випадку. У нашій клініці ми використовуємо найсучасніші гіпоалергені матеріали і маємо можливість виготовляти спеціальні, надтонкі протези для пацієнтів, що мають проблеми зі слизовою оболонкою порожнини рота.

Про це у спеціальному відео: https://www.youtube.com/watch?v=bKV7i-Pa48Q&feature=youtu.be

Але не завжди ми використовуємо протезні конструкції тільки в разі втрати твердих тканин зубів або в цілому. Окрема галузь - естетичні ортопедичні конструкції. Коли вони застосовуються? У тих випадках, коли косметичний дефект твердих тванін зуба не може бути відновлений фотополімером або така реставрація не дасть бажаних результатів щодо кольору, форми або надійності в експлуатації. Тоді на допомогу приходять вініри.

Вініри - це керамічні накладки на передню поверхню зуба. За свою надзвичайну естетичність і зовсім невелику - в порівнянні зі звичайними керамічними конструкціями - товщину, вони дозволяють отримати перфектний результат. Багато хто з наших пацієнтів вважають свої вініри естетично кращими за власні зуби. Особливий матеріал і технологія, які використовуються при виготовленні вінірів, роблять їх дуже міцними. Тому з вінірами, так само, як і зі "своїми" зубами, можна вільно їсти, посміхатися і розмовляти.

Через невелику товщину вініру, тверді тканини зуба пошкоджуються мінімально і це дозволяє надовго зберегти їх життєздатність. Кожен вінір виготовляється індивідуально зубним техніком і фіксується на поверхню зуба за допомогою спеціального прозорого цементу. На час виготовлення вініру у лабораторії зуби покривають тимчасовими конструкціями, тому ви не відчуєте незручностей за час очікування.

Про вініри, як розділ естетичної стоматології у даному відеорепортажі: https://www.youtube.com/watch?v=K5vnZWLNTwU&feature=youtu.be

 

 

Лікарі

Спеціаліст з лікування та реставрації зубів, лікування кореневих каналів та протезування

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Головний лікар стоматологічної клініки "ЛЄВІКА"

Сторінки