Томографія та рентгенографія.

Комп'ютерна томографія (КТ) зубів - це методика, яка дозволяє виявити і діагностувати пухлини, запалення і травми зубів і щелепи за допомогою спеціального апарату. Існують: спіральний і мультиспіральна комп'ютерні томографи, які сканують тканини організму і створюють зображення на екрані комп'ютера. В даний час існує навіть 3D-томографія зубів.

Показання та протипоказання до комп'ютерної томографії зубів

Показанням для проведення КТ зубів є:

 • Необхідність виявити непрорезавшійся зуби;
 • Необхідність виявити травми і пошкодження
 • Виявити відхилення від нормального розвитку, аномалії зубів або щелепи;
 • Неправильний прикус, установка брекетів і кап;
 • Виявлення прихованих каріозних порожнин;
 • Виявлення пухлин в кістки;
 • Підготовка до щелепних операцій;
 • Підготовка до імплантації, контроль під час імплантації і після неї.

Таким чином, КТ зубів використовується не тільки в стоматології, а й в ортопедії, ортодонтії та хірургії.

Протипоказанням до дентальної томографії є ​​вагітність. Незважаючи на те, що доза опромінення є низькою і безпечною, вона все ж може зробити негативний вплив на розвиток плода. Складнощі при проведенні КТ можуть виникнути у людей з клаустрофобію та у дітей, оскільки під час процедури необхідно сидіти нерухомо.

Як проходить комп'ютерна томографія зубів

КТ зубів є абсолютно безболісною та неінвазивною процедурою (тобто не відбувається хірургічного втручання в організм). Перед процедурою лікар одягне на вас спеціальний жилет, який запобігає потраплянню опромінення на інші ділянки тіла. Процедура потребує фіксування голови за допомогою спеціального фіксатора для повної нерухомості. Томограф є апарат досить великого розміру, який плавно рухається навколо голови. При цьому він "видає" звуки, що нагадують "клацання".

За 20-30 секунд сканування апарат робить близько 600 знімків.

Обстеження триває близько 5 хвилин і не вимагає спеціальної підготовки.

У стоматологічній клініці "ЛЄВІКА" використовують спеціалізований дентальний (стоматологічний) томограф .

Переваги та недоліки комп'ютерної томографії зубів

КТ зубів поступово витісняє метод рентгенологічного дослідження в стоматології. Це пов'язано з тим, що томографія має ряд істотних плюсів:

 • Це дуже інформативний метод обстеження. На знімку лікар може побачити не тільки самі тканини, але і будь-які їх ураження (пухлини, запальні процеси).
 • Точність отриманих результатів. Можна визначити товщину або висоту кісткових тканин з дуже високою точністю, аж до часток міліметра. Зображення є дуже чітким і дозволяє виявити різні особливості будови.
 • За допомогою комп'ютерного томографа лікар отримує тривимірні знімки в різних площинах, а не тільки в одній, на відміну від рентгена. Отримані знімки можна зберегти на комп'ютері, але і роздрукувати. В клініці Існує також можливість створення панорамного зображення порожнини рота - Ортопантомограма (панорамне, "пласке" зображення), що отримується завдяки Цифровому ортопантомографу. І, звичайно, якщо необхідно отримати знімок 1-3 зубів, ми використовуємо прицільний цифровий рентгенапарат.
 • Всі апарати сучасні, безпечні для пацієнта, за "останнім словом техніки", та використовуються лікарями "ЛЄВІКА" за показами.
Лікарі

Спеціаліст з лікування та реставрації зубів, лікування кореневих каналів та протезування

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Спеціаліст з лікування та протезування зубів

Спеціаліст з хірургічної стоматології, імплантолог

Головний лікар стоматологічної клініки "ЛЄВІКА"

Спеціаліст з лікування і протезування зубів